İYİLİĞİNİZ İÇİN

ABDİ İBRAHİM’DEN AYARI KAÇMIŞ SEVİYE TESTİ

Ekim 9th, 2017 | by Ufuk Koç
ABDİ İBRAHİM’DEN AYARI KAÇMIŞ SEVİYE TESTİ
Kariyer ve İş
0

Bir danışman olarak yalakalık yapmamak, birilerine üç kuruş için yandaş durmamakla tanınırım; neyse o! Özetle biraz gıcığımdır.

O yüzden bu yazıda malum şirkete çullanacağım. Önce şöyle başlayalım: YUH!

Gördüğünüz bu broşür tam anlamıyla maksadını aşmış, eşik altına taşımış bir kurumsallık içeriyor. İnsanların iyi niyetlerini ifade etme konusundaki beceriksizliklerine çok net bir örnek. Esprili mi, kesinlikle öyle! Bizler espri olsun diye ana avrat dümdüz giderken bile gülebilen bir millet olduğumuz için esprinin seviyesi belden aşağı olunca kabul görüyor.

Söz konusu duruşa avamlık, argo veya bu belden aşağı duruşuyla tam anlamıyla seviyesizlik demek mümkün. İktidarsızlık konulu bir konferansta yine argo terimler sözlüğünden”çarşafa dolanmayın” diye mi çağrı yapacaklar acaba? Çok güleriz ama kurumsal iletişim dedikleri bu mu?

Öyle ya, bizim coğrafyada reklamın iyisi kötüsü olmaz. Ensest ilişkiden, çocukluğunda yaşadığı tacize kadar sürüyle reklam malzemesi yaratılabilen ülkemizde buna da gülüp geçmek normaldir belki ama ben gülmüyorum. Meclisinden sokağına, televizyonundan okuluna kadar avamlık kaynayan ülkede bir şeyleri düzeltmeye çabalarken olmadık yerlerden tokat yiyoruz.

Sidik yarışı Türkçede argo terimler içinde geçer. Burada ise gerçekten bir sidik yarışına davet yapılıyor. Gidip, muayene olduğumuz bazı hekimler de orada şu an. Buna gülüyorlar mıdır? İnanın sosyal medyada bunu gören insanlar da en az benim kadar köpürmüş durumda. Linkedin’e kadar yürümüş bu paylaşım.

Öncelikle kongrenin adına bakalım 5. Ulusal İşlevsel Üroloji ve Kadın Ürolojisi Kongresi. Düzenleyen kim? Kontinans derneği. Peki, Broşürün altında hangi şirket var? Abdi İbrahim.

İdrar yapma zorluğu çeken gönüllü kişileri hasta ilan edip, onlara tıbbi destek sağlamayı bir emoji ile destekleyen afişi kınamamak elde değil. Tıp artık bir sektör. Zafere giden her yolu hak sayacak bir hale mi geldiler? Belli ki gelmişler.

Hastaların ve potansiyel hastaların nasıl bir gözle görüldüğünü görüyor ve şaşırıyorum. Artık kimin ellerinde olduğunuzu bir daha düşünün.

Haydi biri ayarsızlık ve seviyesizlik yaptı, esprinin tonunu da tutturamadı; Abdi İbrahim de buna göz mü yumdu. Evet yummuş! Ya da sorumlular ayakta uyumuş. Haydi alın size reklamın iyisi, kötüsü… Güle güle kullanın.

 

 

 

Ufuk Koç
Kurşun İşlemez Satışçı ve kalabalık bir yazar kadrosuyla kaleme alınan İtirazım Var kitaplarının kalem efendisi. Eğitimci, danışman ve yönetici koçu. Eyefitturkey göz egzersizleri programının tasarımcısı ve yöneticisi. Soytarı avcısı olarak ek iş yapıyor. Yazıyor, bağırıp çağırıyor, hayata dair ufak tüyolar veriyor; Duyabilene…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[blogger 1 items 2]